Avrupax Tanıtım

Proje Bilgisi

  • Proje Türü

    Devam Eden Projeler

MOBİL TANITIM VE ORGANİZASYON ARACI

 

Projenin Ana Teması;

 

Ağırlıklı olarak yurt dışı olmak üzere sırtında Türkiye ve Van’ı taşıyan konsept bir treyler aracı ile Türkiye ve Van’ı tanıtmak, Van’ın ticari cazibesini, yatırım avantajlarını ve diğer farklılıklarını yurt dışı hedef kitlelere anlatmak, yatırım ve iş birliği olanaklarının artmasına ve gelişmesine katkı sağlamak, ülkeler arası etkileşimde yeni köprüler kurmak,  yatırım ve turizm girdilerinin artmasına katkıda bulunmak ve çeşitli organizasyonlarla tanıtımı ilgi çekici ve renkli hale getirmektir.

 

Projenin Niteliği:

 

Projede kısmen Türkiye’nin, ağırlıklı olarak Van’ın tarihini, kültürünü, doğal güzelliklerini, yöresel ürün ve lezzetlerini ve genel anlamda diğer şehirlerden farkını gösteren tüm avantaj ve ayrıcalıklarını ifade edecek karakterlerin yanı sıra, ticari iş görüşmeleri ,sunum ve toplantıların yapılacağı düzene dönüşebilen dizayn karakterlerini içermektedir.

 

Projenin Hedefi:

 

Bütünsel bir yaklaşımla mobil konsept aracın gittiği her yerde kitleler üzerinde olumlu etki bırakarak, Türkiye ve Van’a olan ilgi ve sempatiyi arttırmak, Vanlı iş heyetleri ile yabancı iş heyetlerinin karşılıklı ticari görüşmeler yapmasını sağlamak, doğrudan ve dolaylı iş birliği olanaklarını oluşturmak ve turistik kazanımlar ile birlikte toplamda çok yönlü pozitif

etkileşimi sağlamayı hedef edinmiştir.

 

Projenin Sloganı: “Türkiye Güzel, Van Güzel”dir

 

Gezici mobil tanıtım aracı projesinin tasarım ve teknik özellikleri :

 

13,60 metre uzunluğundaki Treyler şasesi üzerine projeye özel genişleyen kabin yapılarak, içerisine ürün ve tanıtım malzemelerinin sergileneceği stantlar, sunum ekranları, özel iş görüşme locaları, özel toplantı düzeni,  oturma yerleri, ürün, malzeme, katalog, broşür, dergi vb tanıtım materyallerinin sergileneceği açık raflar, masa ve sandalyeler, duvarlarda tematik fotoğraflar ve kültürel ürünler,   dijital ve görsel sunum donanımları, ikram hazırlama ve sunu mutfağı, sosyal ve kültürel gösterilerin yanı sıra, konser, müzik ve canlı yayın gösterileri gibi sahne sunumlarının gerçekleştirileceği profesyonel alt yapı ve platform düzeni yer alacaktır.

 

Aracın dış yüzeyinde; açık hava sunumlarının yapılacağı profesyonel dev LED ekran, sahne platformu, giriş çıkış merdiveni, dış cephe görsel tanıtım figürlerinden oluşan foto kaplamları ve tanıtım afişleri yer alacaktır.

 

Kabin içerisinde bir adet wc lavabo yanı sıra jeneratör, ısıtma ve soğutma sistemi, havalandırma sistemi, hidrolik sistemler, kumanda ve otomasyon sistemi, aydınlatma sistemi ve depodan oluşan diğer donanımlar yer alacaktır.

 

Projeye özel imal edilecek ana kabinin standart ölçüleri: 13,60 metre boy, 280 cm yükseklik, 250 cm genişliğindedir. Ancak bu alan projeye yetersiz geldiği için özel kabin genişletme tekniğini kullanarak ana kabinin sağ yanına, içten dışa doğru otomatik hidrolik sistemle açılan, 9,0 metre boyunda, 2,50 metre yüksekliğinde ve 2,1 m genişliğinde eklemlenen bir kabin eklenecektir.  Bunun yanı sıra ana kabinin sol yan tarafında 2,50 m genişliğinde, 2,70 metre yüksekliğinde, 9,0 metre boyunda otomatik hidrolik sistemle yana açılan ön giriş ve sahne zemini platformu tasarlanmıştır. Bu sahne zemininin üst tavan ihtiyacını içerden otomatik hidrolik sistemle dışa doğru hareket eden tavan ilavesi ile çözdük. Sahne platformunun geriye açıkta kalan sağ, sol ve ön cephelerini ise portatif şeffaf duvar panelleri kullanarak olumsuz hava şartlarında kullanımı sağladık. Böylece istendiği zaman kapatılacak istendiği zaman açılacak.  İçten dışa doğru genişleyen kabin ilavesi  sayesinde  mevcuttaki 33 m2 lik alan 80 m2 ulaşarak önemli bir alan kazanımı elde edilmektedir.

 

Aracın dış bölümünde ise 2-3 bin kişinin rahatlıkla izleyebileceği 4,0 m yüksekliğinde(2x2 katlanır) 7,0 m uzunluğunda dev bir LCD ekran (28 m2) düşünülmüş ve aynı zamanda konser, etkinlik ve çeşitli programların düzenlenebileceği profesyonel ses, ışık ve görüntü sistemi tasarlanmıştır. Bu sayede araç çevresine toplanacak kalabalığa dev ekrandan görsel sunum yapılmakla birlikte diğer etkinlikler sunularak oldukça ayrıcalıklı bir konseptte sunum yapılarak yüksek bir farkındalık oluşturulacaktır

Sahne platformu için kabin içerisinden sahneye doğru otomatik hidrolik raylar çıkarılarak sahne üzerinde gerekli profesyonel ses ve aydınlatma düzeni oluşturacak teleskopik raylar tasarladık.

Olumsuz hava şartlarında kabin içerisinde faaliyetlerin aksamaması için sahne etrafı portatif duvarlar düşünülmüştür.

Gerektiğinde kurulup sökülebilecektir.

 

Projenin İşletme Esasları:

 

Mobil tanıtım ve işbirliği ziyaret edecek kitleler; Türkiye ve Van’ı anlatan görsel sunumlar, dijital film ve gösterilerini izleyip, temsili ürün ve sergi bölümlerini gezerek Van hakkında fikir ve bilgi sahibi olmanın yanı sıra ticari görüşmeler kapsamında iş heyetleri localarda karşılıklı görüşme yaparak iş birliği kazanımları elde edeceklerdir.

Van kahvaltısı gibi ikramlık menülerin hazırlanacağı mutfak bölümünde ayrıca her türlü sıcak soğuk içecekler hazırlanıp servis edilebilecektir.

 

Projenin Avantajları:

 

Mobil tanıtım tırı genel işlevselliği ve dizayn karakteri bakımından çok amaca hizmet edecek şekilde tasarlanmış konsept bir projedir.  İşletme sırasında birçok amaca hizmet etmekle birlikte insanların ilgisini yüksek düzeyde çekecek formatları barındırmaktadır. Ana hedefi kısmen Türkiye’yi ağırlıkça Van’ı tanıtacak ve bunun yanı sıra ticari maksatlı görüşmeler sunumlar yaparak uluslararası kazanımlar elde edecek mobilize konseptin çok yönlü avantajları ve katma değeri bulunmaktadır.