Avrupax Sahne

Proje Bilgisi

  • Proje Türü

    Devam Eden Projeler

MOBİL SAHNE VE ORGANİZASYON ARACI ÖZELLİKLERİ

AVRUPAX Mühendislik olarak tasarladığımız mobil sahne ve organizasyon aracı; pek çok türde bağımsız araçla çekilebilir halde bağımsız römork platformu üzerine tasarlanmıştır. Dolayısıyla gerek maliyet bakımından gerekse lojistik bakımdan önemli tasarruf ve avantaj elde edilmektedir.

Gezizi mobil mekân içerisinde; her türlü konser, tiyatro, festival, kültürel ve sanatsal gösteriler yanı sıra çeşitli sunum ve organizasyon amaçlarının tümüne hizmet edebilecek mekânsal uygunluk modülü ve diğer özelliklere bulunmaktadır.

Yaklaşık 30 dakika içerisinde kapalı halden işletme haline geçebilen mobil sahne ve organizasyon aracı;

Kapalı halde 9 metre boy, 2,50 metre en, 2,80 metre yüksekliğe sahip iken,

İşletme halinde; sağ ve sol cephelerden açılan zemin ve tavan platformları ile beraber yükselen tavan sayesinde 7,5 metre en, 5 metre yükseklik olmak üzere oldukça ideal bir yapıya kavuşmaktadır.

Sağ ve sol yan cephelerden 90 derece yukarı ve aşağı hareket eden tavan ve zemini platformları yanı sıra “hidrolik” sistemle ilave 2,20 metreye kadar yükselen tavanda profesyonel aydınlatma, ışık ve ses sistemleri sabitlenmektedir.

9,0 metre uzunluğuna sahip olan mobil sahnenin 7 metrelik bölümü açılarak genişleyip sahne olurken geriye kalan 2,0 metrelik bölümü ise 1’er metrelik sabit kapalı depo ve malzeme odası olmak üzere ihtiyaçları gidermesi düşünülmüştür.

Araç açıldıktan sonra rüzgar ve yağışlardan korunmak üzere sahne önü hariç diğer cepheler branda veya file ile kapatılmaktadır. Ayrıca sahne platformu ile doğal zemin arasında güçlü destek ayakları tutturularak platformun taşıyacağı insan yükü için gerekli tedbir düşünülmüştür.

Sahneye giriş ve çıkışlar için iki ayrı portatif rampa düşünülmüş ve ayrıca sahne önü için portatif korkuluklar düşünülmüştür.  

Mobil sahne mekanının üzerine kurulacağı römork hazır temin edilecek veya özel olarak yaptırılacaktır. römork altındaki uygun yerler kapalı malzeme dolabı olarak değerlendirilecektir.